استخر خانه ویلایی مایریا و سرنوشت ورزش اسکیت برد

   Admin        شنبه, 08 آذر 1399       اخبار
استخر خانه ویلایی مایریا و سرنوشت ورزش اسکیت برد

 

در سال 1939 ویلا مایریا ، توسط آلتو به سفارش خانواده گلیچسن طراحی شد. موضوع مورد بحث در اینجا استخر خانه ویلایی مایریا می باشد به کارگیری تعدد متریال در عین همنشینی آنان کنار هم از ویژگی برجسته این اثر می باشد اما نکته قابل توجه در طراحی ویلا ، طراحی  متفاوت استخر ویلا است که سبب تغییر سرنوشت ورزش اسکیت برد  شد .در سال 1975 به سبب خشکسالی ایجاد شده در کالیفرنیا ، تمامی استخر ها منطقه از جمله ویلا مایریا خالی از آب گشت و تبدیل به زمین بازی جدید اسکیت برد شد. از این رو فرم موجود در استخر این ویلا به فضایی مناسب جهت بازی اسکیت برد گشت. امروزه از این طرح منحنی جهت طراحی زمین بازی اسکیت برد استفاده می شود.

استخر خانه ویلایی مایریا

موقعیت خانه ویلایی مایریا

ویلا مایرا در محدوده جنگل قرار گرفته است و مسیر دسترسی به ویلا از طریق راهی در امتداد درختان ایجاد شده است. اولین تصویر ویلا که در ذهن بیننده نقش می بندد ، هندسه منظم بنا در مقابل فضای سبز اطراف است. بکارگیری دو متریال متفاوت (سیمان سفید و چوب ) در تشدید جداسازی ویلا از فضای جنگلی نقش بسزایی دارد اما استفاده از ستون های چوبی به صورت تکی و یا دوتایی  سبب ارتباط و ایجاد پیوند میان نمای ویلا و محوطه اطراف گردیده است.


پلان ویلا مایرا آلتو  همانند برخی از آثار گذشته خود به شکل L ، طراحی شده است. این فرم سبب جدا سازی بخش خصوصی و عمومی نما شده است به طوری که از یک سمت در تماس با معبر عمومی بوده و از سمت دیگر گشایشی جهت استقرار عناصر داخلی ویلا ایجاد می کند. از همین رو استتخر منحنی شکل در بخش داخلی ویلا قرار گرفته است.

نمای اصلی ویلا دارای حالت ایستا ،رسمی و صلب بوده در حالی که بخش داخلی ویلا شامل فضایی ازجمله آلاچیق ، استخر ، فضای سبز باست و که کمک به تلطیف حس فضایی موجود می شود.

پلاین ویلا مایریاپلان ویلا مایریا از بالا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خواهشمند است نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موارد فنی خانه ویلایی مایریا با ما در میان بگذارید